rusyada yazilim muhendisligi okumak
rusyada yazilim muhendisligi bolum ucretleri

Rusyada Yazılım Mühendisliği Eğitimi

Rusya, Yazılım Mühendisliği alanında ileri düzeyde eğitim veren nadir ülkelerden birisidir. Yerli ve milli yazılım programlarına geçişe ciddi düzeyde teşvik ve önem verilmekte, yeni bir silikon vadisini Rusya'ya taşıyabilmek için bütün imkanlar ve teşvikler sağlanmaktadır. Bu açıdan yerli yazılımcıya çok fazla önem verilmektedir. Rusya'da Yazılım Mühendisliği eğitimi almak uygun fiyatlar ve yüksek eğitim kalitesi avantajıyla oldukça mantıklıdır. Yurt dışı eğitim programlarında Rusya'da Dış Hekimliği Eğitimi çok fazla tercih edilmektedir.

Rusyada Yazılım Mühendisliği Eğitimi Diploma Denkliği

Diploma denkliği ile ilgili sorun yaşatmayan nadir ülkelerden birisi Rusya'dır. Rusya'dan alınacak diploma denkliği için kafanızda soru işareti kalmaması için mutlaka QS ya da THE üniversite sıralama sistemlerinin birisinde okulun ilk 1000 içerisinde yer aldığına dikkat edin. Bu sıralama sistemine sahip üniversiteler denklik konusunda sorun yaşatmazlar. Denklik prosedürleri ve süreçleri kolay ilerler.

Rusyada Yazılım Mühendisliği Eğitimi Ücretleri

Rusya'da Yazılım Mühendisliği Eğitimi Yıllık Ücretleri Ortalama 3000$ - 7000$ aralığında üniversiteye ve şehir tercihine göre değişmektedir. Denklik sorunu olmayan iyi bir üniversite İnşaat Mühendisliği eğitimi almak için 3500$ yeterlidir.

Türk mühendislerin alnında, Cumhuriyet istikbalini aydınlatan ışık parlar.

Mustafa Kemal Atatürk

Yazılım Mühendisliği Bölümü Yıllık Eğitim Ücretleri

Kazan Federal Üniversitesi 2100$
Nijniy Novgorod Lobachevsky Devlet Üniversitesi 2500$
Saint Petersburg Devlet Üniversitesi 4000$
Saint Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi " 3000$
St. Petersburg ITMO Üniversitesi 3800$

İtown Tavsiyesi

Kazan Federal Üniversitesi