Rusyada Hukuk Eğitimi

hukuk alanında ileri düzeyde eğitim veren nadir ülkelerden birisi Rusyadır. Rusya'da hukuk eğitimi almak uygun fiyatlar ve yüksek eğitim kalitesi avantajıyla oldukça mantıklıdır. Yurt dışı eğitim programlarında Rusya'da Dış Hekimliği Eğitimi çok fazla tercih edilmektedir.

Rusyada hukuk Eğitimi Diploma Denkliği

Diploma denkliği alabilmek için Türkiye'de anayasa derslerini 1 dönem almak gerekmektedir. YÖK Türkiye'den bir üniversiteye sizi atar ve bir dönem anayasa derslerinizi verdiğiniz taktirde diplomanız denk sayılır. Rusya'dan alınacak diploma denkliği için kafanızda soru işareti kalmaması adına Yüksek Lisans "Uluslararası İş Hukuğu" gibi bir alanda uzmanlık yapabilir ve çok prestijli büyük şirketlere avukatlık yapabilirsiniz.

Rusyada hukuk Eğitimi Ücretleri

Rusya'da hukuk Eğitimi Yıllık Ücretleri Ortalama 3000$ - 7000$ aralığında üniversiteye ve şehir tercihine göre değişmektedir. Denklik sorunu olmayan iyi bir üniversite hukuk eğitimi almak için 3000$ yeterlidir.

Milletlerin yargı hakkı bağımsızlıklarının birinci şartıdır. Adalet kuvveti bağımsız olmayan bir milletin devlet olarak varlığı kabul olunamaz

Mustafa Kemal Atatürk

hukuk Bölümü Yıllık Eğitim Ücretleri

Kazan Federal Üniversitesi 3000$
Moskova Halkların Dostluğu Üniversitesi RUDN 5000$
Saint Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi 3300$
Saint Petersburg Devlet Üniversitesi 5000$
Nijniy Novgorod Lobachevsky Devlet Üniversitesi 2800$

İtown Tavsiyesi

Kazan Federal Üniversitesi